logo


obrazki/dvd.jpgZAWODY - 2010 - Zakończenie sezonu z DVD KARP

Zakończenie sezonu z DVD KARP


W dniach od 22 do 26 wrześnie w Żaganiu na zbiornikach “Gryżyce” odbyły się zawody „Zakończenie sezonu z DVD KARP” organizowane przez Wojtka Warmuza i Adama Kubiaka.

W zawodach brały udział 3 drużyny z Nowej Soli w składzie:

Łukasz Patoka – Kazimierz Czawiak
Paweł Henkel – Tomasz Goryński
Tomasz Pawlak – Paweł Samotyja


dvd1.jpg

Ja z Kazimierzem i Paweł z Tomkiem pojawiliśmy już się w przeddzień zawodów (wtorek) na spotkaniu integracyjnym, które organizatorzy zorganizowali dla uczestników maratonu. Przy ognisku, kiełbasce i złocistym trunku zasiadło kilkadziesiąt osób z różnych regionów Polski a rozmowy i śmiech towarzyszyły nam do późnych godzin nocnych. Po porannej rejestracji czekał na uczestników kolejny posiłek w trakcie którego można było oglądać pokazy łódek zdalnie sterowanych Warm Boat oraz odwiedzić stoisko NG-Polska na którym wystawione były ręcznie zbrojone wędziska oraz akcesoria dla karpiarzy PB.

dvd2.jpg

Po losowaniu stanowisk około godziny 12.30 wszyscy udaliśmy się na stanowiska. Ja z “Mikołajem” wylosowaliśmy stanowisko nr2 położone najbliżej całego “centrum dowodzenia” zawodów. Paweł z Tomkiem wylosowali stanowisko nr19, które było położone u podnóża wielkiej góry piachu. Ucieszyło to nas bardzo gdyż znajdowaliśmy się w bliskim sąsiedztwie co zaowocowało częstymi odwiedzinami. Natomiast Tomek z Pawłem wylosowali stanowisko nr6 tak zwaną zatokę i tym samym pojechali w drugi koniec zbiornika.

dvd3.jpg


Wojtek z Adamem na czas zawodów uruchomili radio o nazwie “Kroczek”, które na początku miało informować nas co jakiś czas o przebiegu zawodów. Jak okazało się jednak pomysł ten był strzałem w dziesiątkę i radio nadawało na okrągło opanowane przez DJ “PREZESA” notabene ojca Wojtka. Udział w tym miało poniekąd nasze stanowisko ponieważ Prezes co dzień rano lądował na stanowisku nr2 na poranną “herbatkę” serwowaną przez Mikołaja i tym samym otwierały się nowe horyzonty spikerskie. Ogłaszane były wszelakie konkursy smsowe z licznymi nagrodami, był także “mikrofon da każdego” z którego dość często korzystaliśmy a w przerwach prowadzącego leciała różnej maści muzyka.

dvd4.jpg
 

Jeśli chodzi o wyniki to w sumie złowiono 9 ryb o łącznej wadze 32,64 kg. Nasz zespół na stanowisku nr6 jeszcze w sobotę był na pierwszym miejscu z karpiem 9,98 kg. Jak się później okazało był to największy karp tych zawodów.

dvd5.jpg
 

Łukasz Szwajkowski i Robert Kowal na stanowisku nr 13 przed ostatnią nocą złowili karpia 5,57 kg i wskoczyli na trzecie miejsce, natomiast Sławomir Wojciechowski i Wojciech Mirowski ze stanowiska nr 30 ostatniej nocy dołowili 2 ryby dzięki którym objęli prowadzenie i tym samym wygrali zawody.

Wyniki końcowe
I miejsce: stanowisko 30 Sławomir Wojciechowski, Wojciech Mirowski 12,43 kg
II miejsce: stanowisko 6 Paweł Samotyja, Tomasz Pawlak 9,98 kg
III miejsce: stanowisko 13 Łukasz Szwajkowski, Robert Kowal 5,57 kg

Poszczególne kategorie wygrali:

Pierwsza ryba zawodów: Eugeniusz Smolny – produkty ze sklepu www.carpshop.pl
Największa ryba zawodów: Paweł Samotyja – Łódka WARM BOAT X-4000
Największa ryba powyżej 10 kg: Łukasz Szwajkowski – 2 wędki ręcznie zbrojone NG-POLSKA
Najwięcej kilogramów ryb złowionych w ciągu doby: Paweł Samotyja 9,98 kg – silnik do pontonu JAXON
Najbardziej integracyjna ekipa: stanowisko 18 Stasiak Marek, Szmania Przemysław – produkty firmy FISH FOOD


Na zawodach tych nie dało usłyszeć się złego słowa o organizacji od uczestników co jest rzadkością na tego typu imprezach. Wojtek z Adamem pokazali wszystkim, że jednak da radę zrobić u nas w kraju tak świetnie zorganizowany maraton na wysokim poziomie z atrakcyjnymi nagrodami przy tak niskiej kwocie startowej (300 zł od pary) tym samym podnoszą oni poprzeczkę wszystkim organizatorom takich imprez. Miejmy nadzieje, że za rok impreza też się odbędzie i będziemy mogli powędkować w tak doborowym towarzystwie.

dvd6.jpg

dvd7.jpg

dvd9.jpg

dvd10.jpg

dvd11.jpg

dvd12.jpg

dvd13.jpg


dvd15.jpg

dvd16.jpg

dvd17.jpg

dvd18.jpg

dvd19.jpg

dvd20.jpg

dvd21.jpg

dvd22.jpg

dvd23.jpg

dvd24.jpg


dvd25.jpg

dvd26.jpg

dvd27.jpg

dvd28.jpg


dvd29.jpg

dvd30.jpg

dvd31.jpg 

 


 


Data utworzenia: 19/02/2011 @ 16:28
Ostatnie zmiany: 13/11/2011 @ 15:38
Kategoria : ZAWODY
Strona czytana 8954 razy


Wersja do druku Wersja do druku


Komentarze

Nikt jeszcze nie komentowal tego artykulu.
Badz pierwszy!

^ Góra ^