logo


ZAWODY - 2011 - II Puchar Star Baits

II Puchar Star Baitsa

W dniach 31.08-04.09.2011r. nad zbiornikiem Nowaki k. Nysy odbył się II Puchar Star Baits. Operacyjną Grupę Karpiową reprezentował jeden mieszany team w składzie Bartek Rutkowski i Sławek Jakubiec.

1.jpg
 
Analiza długoterminowej prognozy pogody pozwalała przypuszczać, że walka o zwycięstwo w pucharze rozegra się między zespołami, które wylosują stanowiska najbliżej zapory. Zapowiadane załamanie pogody i wiatr płd-zach faworyzowały zespoły łowiące na głębokiej wodzie, na tzw. pierwszym parkingu. Po losowaniu byliśmy dobrej myśli bo wylosowaliśmy stanowisko nr 9.
 
2.jpg

 
Jednak pogoda nie chciała z nami współpracować i z dnia na dzień robiło się coraz cieplej. Temperatura w ciągu dnia sięgała 30ºC co spowodowało, że karpie weszły na płytką wodę. Najlepiej odzwierciedli to wynik teamu ze stanowiska 47, którzy w sumie złowili 16 sztuk o łącznej wadze 144 kg. ( Gratulacje chłopaki!). Ktoś kto zna to łowisko to wie jaka jest specyfika tego stanowiska . Na drugi dzień i my zaczęliśmy kombinować i jeden z zestawów położyliśmy pod krzakiem blisko brzegu. Jak się później okazało był to strzał w tzw. przysłowiową dziesiątkę. Już drugiej nocy złapaliśmy pierwszego karpia o wadze 9,14 kg.
 
3.jpg
fot. karpmax.pl

 
Kolejne dni to ciężka walka o jak najlepsze lokaty. Walka dzienna…

4.jpg

 
i nocna( pozdro dla Piotrka i Roberta).
 
5.jpg

 
Podczas ostatnich nocy dojechali do nas koledzy z Wrocławia odpowiedzialni za strategie. Po ciężkich obradach przy stole i długotrwałej dyskusji wraz z sąsiadami ze stanowiska nr 7 o ile dobrze pamiętam ustaliliśmy iż jedyna strategia to pozostać przy aktualnej strategii i napić się piwa. Ale jak widać było to słuszne podejście do sprawy bo ostatniej nocy udało nam się jeszcze wyciągnąć drugiego karpia o wadze 12,65 kg., który pozwolił nam wskoczyć na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
6.jpg

 
Zawody można podsumować jednym słowem: SUPER! Super organizacja, super atmosfera i super nagrody. W tym miejscu należy wspomnieć o dużej pracy Włodka Juźwińskiego oraz Marcina Juźwińskiego. Kawał dobrej roboty Panowie!
 

WYNIKI KOŃCOWE
 
7.jpg


 8.jpg
o to walczyliśmy

9.jpg
i o to

10.jpg
I - MIEJSCE

11.jpg
II - MIEJSCE

12.jpg
III - MIEJSCE

13.jpg
VIII - MIEJSCE

FOTORELACJA

14.jpg 

Data utworzenia: 09/10/2011 @ 17:56
Ostatnie zmiany: 13/11/2011 @ 15:40
Kategoria : ZAWODY
Strona czytana 8342 razy


Wersja do druku Wersja do druku


Komentarze

Nikt jeszcze nie komentowal tego artykulu.
Badz pierwszy!

^ Góra ^