logo


ZAWODY - 2011 - Zakończenie sezonu z DVD KARP i NG

Zakończenie sezonu z DVD KARP i NG 
W dniach od 21 do 25 września mieliśmy okazję po raz drugi startować na zawodach u Wojtka Warmuza. Tym razem zawody odbyły się pod nazwą  „Zakończenie Sezonu z DVD KARP i NG” a brały w nich udział 24 pary.

83.jpg

Operacyjną Grupę Karpiową w 2011 roku reprezentowały dwie drużyny,  ja z Mikołajem oraz Tomek Z Pawłem.  Jak to zwykle bywa na tego typu zawody udajemy się dzień prędzej na spotkanie integracyjne. Tomek z Pawłem są już na miejscu od godzin południowych  a ja z Kaziem meldujemy się około godziny  18. Wieczór spędzamy przy ognisku na rozmowach z pozostałymi uczestnikami zawodów, popijając złocisty trunek i nie tylko.

Pobudka wcześnie rano ponieważ o godzinie 7 rozpoczynała już się rejestracja zawodników.


Gdy wszystkie pary dotarły już na miejsce i znalazły się na listach startowych przyszedł czas na losowanie.  Drużyna najpierw losuje zbiornik na którym będzie wędkować a następnie numer stanowiska. Ciekawostką w tym roku był tak zwany  ”Joker” czyli startujący mogli wybrać po jego wylosowaniu  numer stanowiska na którym chcieliby wędkować.  Tak się złożyło, że los uśmiechnął się do Mikołaja i Joker znalazł się w Jego ręku.


Decydujemy się na stanowisko 21,  które znajdowało się na stawie nr 4.Tomek z Pawłem losują stanowisko  10 na stawie nr 5.Po losowaniu wszyscy rozjeżdżamy się na nasze miejscówki i o godzinie 14 zaczynamy zawody.Typujemy z Mikołajem 3 miejscówki w,  których będziemy wędkować.  Mój lewy kij stawiam w okolicach brzegu na skraju trzcin a drugi kilkadziesiąt metrów od brzegu na wypłyceniu. Kaziu natomiast dwa swoje kije kładzie z prawej strony górki.  Jeden na szczycie a drugi na jego stoku.84.jpg

Pierwszej nocy na moim lewym zestawie następuje odjazd, jednak podczas holu ryba wchodzi w zaczep. Wskakujemy do pontonu i płyniemy w jej  kierunku .  Podpływamy w jego okolice  i widzimy karpia w granicach 5-6 kg tuż pod powierzchnią wody zaplątanego w pozostałości starego pomostu zatopionego pod wodą.  Podczas próby podebrania karp się jednak wypina i odpływa na naszych oczach.  Ponownie umieszczam zestaw w tym miejscu z nadzieją na kolejne branie. Przez kolejne dwa dni nasze sygnalizatory milczą jak zaklęte choć na innych stanowiskach „pada” kilka karpi między innymi na dwójce Andrzej Cichowlas wyciąga karpia o wadze 10,680 kg. Jak się później okazuje jest  to największa ryba tych zawodów.


82.jpg

Czwartego dnia nasi klubowicze Tomek i Paweł wyciągają karpia o wadze 9.200 kg, który daje im pierwsze miejsce w sektorze oraz trzecie w klasyfikacji generalnej.Czwartego dnia zauważamy z Mikołajem wyskakujące małe karpiki w naszej okolicy i oznaki ich żerowania. Zmieniam zestawy na delikatne przelotowe ciężarki, które oblepiam pastą pelletową a na włos wędrują po dwa ziarnka kukurydzy.  Efektem są  3 „wydłubane” karpiki o wadze 1,11 kg , 1,20 kg oraz  1,14 kg co daje nam 2 miejsce w sektorze i 6 w klasyfikacji generalnej.W niedziele o godzinie  9 zawody  dobiegają końca a  my udajemy się na oficjalne zakończenie.Podsumowując  tegoroczną edycję tym razem organizator  również stanął na wysokości zadania aplikując nam sporą dawkę dobrej zabawy w miłym towarzystwie, do której w dużej mierze przyczyniło się uruchomione na czas zawodów radio i jego niezniszczalny operator  a zarazem wodzirej całej imprezy DJ PREZES. Zawody te będziemy mile wspominać i mam nadzieję, że uda nam się ponownie spotkać w tak zacnym gronie w roku 2012.Wyniki:

Złowiono 24 karpie o łącznej wadze 62,74 kg. Najmniejsza ryba zawodów ważyła 0,96 kg, natomiast największa 10,68 kg.

I miejsce:  Sławomir Wojciechowski stanowisko nr 17

85.jpg


II miejsce: Bartosz Wiatrowski i Andrzej Cichowlas stanowisko nr 2

12.jpg


III miejsce: Tomasz Goryński i Paweł Henkel stanowisko nr 10

35.jpg


IV miejsce: Dariusz Kupś i Łukasz Michna stanowisko nr 22


86.jpg

V miejsce: Przemysław Zaremba i Mirosław Żysko stanowisko nr 7


90.jpg

 
VI miejsce: Łukasz Patoka i Kazimierz Czawiak stanowisko nr 21

89.jpg


VII miejsce: Jarek Olszewski i Michał Osiak stanowisko nr 1


87.jpg

VIII miejsce: Piotr Bytom i Stanisław Janiec stanowisko nr 19

88.jpg

Łowiska podzielone były na 6 sektorów. W każdym sektorze drużyny walczyły dodatkowo o zwycięstwo w sektorze ( pomijając drużyny które zajęły 1,2 i 3 miejsce ).

Poszczególne sektory zdobyli:

Prologic : Jarek Olszewski i Michał Osiak stanowisko nr 1
Nekielka : Przemysław Zaremba i Mirosław Żysko stanowisko nr 7
Pstrążna : Mirosław Okoński i Bartosz Smulski stanowisko nr 9
Gosławice: Robert Skibowski i Adrian Modzelewski stanowisko nr 13
Jarosławki : Piotr Bytom i Stanisła Janiec stanowisko nr 19
Aller Aqua : Dariusz Kupś i Łukasz Michna stanowisko nr 22
 
Inne konkurencje wygrali:
 
1. Konkurs rzutowy do celu wędkami NG POLSKA – Sebastian Kuczera
2. Pierwsza ryba zawodów – Andrzej Cichowlas stanowisko nr 2
3. Najmniejsza ryba zawodów – Dariusz Kupś stanowisko nr 22
4. Najwięcej kilogramów ryb złowionych w ciągu doby – Bartosz Wiatrowski i Andrzej Cichowlas stanowisko nr 2
5. Wzorowa czujność na stanowisku pod względem bezpieczeństwa – Jacek Grzanka
i Radosław Romanowski
6. Wzorowa integracja: Dominik i Łukasz Sarul stanowisko nr 15
7. Największa ryba zawodów : Andrzej Cichowlas stanowisko nr 2Filmiki autorstwa Wojtka Warmuza z rozdania nagród oraz z konkursu rzutów do celu
więcej na stronie organizatora www.dvdkarp.pl
 
Fotorelacja

06.jpg06.jpg06.jpg06.jpg

06.jpg06.jpg06.jpg

  

 


 

  

Data utworzenia: 13/11/2011 @ 13:18
Ostatnie zmiany: 13/11/2011 @ 17:37
Kategoria : ZAWODY
Strona czytana 4147 razy


Wersja do druku Wersja do druku


Komentarze

Nikt jeszcze nie komentowal tego artykulu.
Badz pierwszy!

^ Góra ^