logo


SPRZĘT I PRZYNĘTY - BAIT MATTERS i Big Carp Zone.

BAIT MATTERS i Big Carp Zone

Współpracę z Robem Cornerem zapoczątkował Piotr Kubik, obecnie mój wspólnik z Big Carp Zone. Piotrek od kilku lat mieszka w Anglii. Za każdym razem, kiedy przylatywał na urlop do Polski, przywoził mi jakieś angielskie "specjały", na które łowiłem piękne ryby.
 
baitmatters.jpg

Tak też było z Bait Matters. Otrzymałem próbki przynęt i od razu narodziła się idea współpracy. To super przynęty! Uwielbiam miękkie kule, wiem z doświadczenia, że takie przynęty pracują od razu po wrzuceniu ich do wody. Rob opracował swój własny konserwant, który skrócił parowanie kulek o 1/3. Dzięki temu jego przynęty zachowują więcej substancji odżywczych. Zawarte w nich minerały są przede wszystkim niezbędne karpiom do tarła,co tworzy przynęty, którym te ryby nie potrafią się oprzeć. Kulki Bait Matters nie tylko pracują flavourem. Duża dawka esencji oraz wyciągów w proszku, przedłużają ich prace. W wodzie stopniowo uwalniają swoje atraktory, tworząc wokół przynęty gęstą zawiesinę zapachowo-smakową. To prawdziwy "magnes" na karpie!

A teraz do rzeczy: Pierwsze ryby na przynętę Bait Matters złowił Janusz Pikul,na Rybniku. OC+ i SS okazały się bardzo skuteczne na zimnej wodzie. Zrzut ciepłej wody w tym roku był bardzo słaby. Mimo wszystko udaje mu się złowić kilka ładnych ryb. Ja w tym roku sezon rozpocząłem w Lesieńcu. Na pierwszej zasiadce użyłem tylko pokruszonych kulek OC+ i TF+, plus kilka sztuk całych. Tu zaskoczenie. Zimna woda +5°C i ryba za rybą! Razem z Bartkiem, właścicielem łowiska złowiliśmy 15 ryb w lodowatej jeszcze wodzie. U sąsiadów cisza... To daje do myślenia...co będzie gdy woda się nagrzeje!?

Refleksja - PRZYNĘTA MA ZNACZENIE!
 

1.jpg
 

2.jpg
 

3.jpg
 

4.jpg
 

5.jpg
 

6.jpg
 

7.jpg
 

8.jpg
 

9.jpg
 

10.jpg
 

 

 

 
Z karpiowymi pozdrowieniami
           Jacek Dubiel
        BIG CARP ZONE

 


Data utworzenia: 13/05/2012 @ 13:31
Ostatnie zmiany: 18/10/2013 @ 22:54
Kategoria : SPRZĘT I PRZYNĘTY
Strona czytana 9065 razy


Wersja do druku Wersja do druku


Komentarze

Nikt jeszcze nie komentowal tego artykulu.
Badz pierwszy!

^ Góra ^