logo


ZAWODY - 2012 - Spotkanie Integracyjne Operacyjnej Grupy Karpiowej - Nowaki

Spotkanie Integracyjne Operacyjnej Grupy Karpiowej - Nowaki 2012

170.jpg
 
W dniach od 17-20.05.2012 roku odbyło się Spotkanie Integracyjne Operacyjnej Grupy Karpiowej. W tym roku ponownie spotkaliśmy się na łowisku Nowaki lecz tym razem zarezerwowaliśmy zbiornik na okres wiosenny.

Na liście startującej znalazło się 16 teamów i dwóch „samotnych strzelców”. Większość stanowiła ekipa OGK lecz nie zabrakło naszych znajomych i przyjaciół z takich miast jak Zielona Góra, Lubsko, Wrocław i jeszcze kilku mniej lub bardziej odległych miejscowości od Nowej Soli.

Większość ekip przyjechała już nad wodę w dzień poprzedzający nasze spotkanie i wspólnie spędziła czas na rozmowach i nie tylko do późnych godzin nocnych.


 
 


170.jpg


Rano gdy dojechała reszta chłopaków wraz z Krzyśkiem (Wąskim) przeprowadziliśmy  losowanie po którym wszyscy rozjechali się na stanowiska.


Kilka osób dostało do testowania nowe angielskie kulki firmy Bait Matters, które przekazał nam przedstawiciel tej firmy na Polskę. Największe zainteresowanie wzbudziły Pop-Upy tejże firmy, które zostały dość szybko rozdzielone wśród startujących.

Po wstępnych oględzinach miejscówek i rozpakowaniu sprzętu wszyscy wróciliśmy pod wiatę na obiad przygotowany przez właścicieli łowiska.

Po posiłku z nadziejami na udany połów rozjechaliśmy się na swoje stanowiska.
Pierwsze branie zostało odnotowane około godziny 17.00 na stanowisku nr 57 , które zajmował Andrzejek (Złotnik) , Patryk (Turkuć) oraz ich team runner Błażej.  Rybka „strzeliła” na kulkę położoną w okolicy tamy a był nią karp o wadze 8.39 kg.Dwie godziny po pierwszym braniu następuje odjazd na sąsiednim stanowisku u Mariusza i Krzyśka  z Zielonej Góry. Na kukurydzę połakomił się misiek o wadze 4.32 kg.
 

Do wieczora zostaje złowiony już tylko jeden karp na stanowisku nr  57 o wadze 12,5 kg.

Gdy większość uczestników kładzie się spać lub umila sobie czas na rozmowach przy grillu i ognisku w nocy i nad ranem zostaje wyholowanych kilka ryb.

Karpie „meldują” się na macie na stanowiskach

Stanowisko nr 55 - gdzie siedzę ja (Łukasz vel Prezes)z Mikołajem -  karpik o wadze 6.78 kgStanowisko nr 9 - Karol (Lolo) i Marcin (Gajduś) dwie piękne ryby złowione przez Karola o wadze 15 kg oraz 15.8 kg

Stanowisko nr  51 – Hary i Andrzej (Saper) karp o wadze 8.35 kgStanowisko nr  59 – Krzysiek i Mariusz – karp o wadze 5.5 kgStanowisko nr  1 – Marcin i Romek – karp  12.8 kgGdy wszyscy już wstali i zjedli lub wypili obfite śniadanko nadszedł czas na ponowne wywożenie zestawów. Na początku ustaliliśmy, że pływanie pontonem  będzie możliwe tylko dwa razy dziennie w wyznaczonych godzinach ewentualnie po każdym braniu. Ci co się zmobilizowali rano i na nowo położyli swoje zestawy, lub zmienili taktykę w nagrodę doczekali się  kolejnych brań. Chłopaki ze stanowiska 59 zaczęli regularnie co kilka godzin dopisywać kolejne kilogramy do swojej tabeli. W ciągu dnia złowili karpie o wadze 12 kg, 5.84 kg, 7.20 kg i 9.65 kg odskakując tym samym od reszty łowiących.


 Tego samego popołudnia Paweł (Hajneken) i Tomek (Czaki) siedzący na stanowisku nr 47 mają bardzo dziwną sytuację.  Około godziny 14.30 następuje branie po którym chłopaki ładują się do pontonu i płyną po rybę w trzcinowy labirynt. Gdy już dopływają w okolicę ryby następuje branie na drugim kiju, położonym w okolicy pierwszego zestawu i tym samym na macie lądują dwa karpie o wadze 11.65 kg oraz 8.53 kg.
Do końca zawodów na brzegu „wylądowało” jeszcze kilka karpi oraz sporo karasi, które głównie były łowione w płytszej części zbiornika. 

Ogólnie zostały złowione 33 karpie o łącznej masie 298,79 kg. Jedenaście drużyn złowiło ryby a klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – 94.61 kg –  12 sztuk - Mariusz i Krzysiek
II miejsce – 47.02 kg – 4 sztuki - Karol (Lolo) i Marcin (Gajdek)
III miejsce – 36.17 kg – 4 sztuki – Tomek (Czaki) i Paweł (Hajneken)
IV miejsce – 31.39 kg – 3 sztuki – Andrzej (Robak), Patryk (Turkuć) i Błażej
V miejsce – 21.80 kg – 2 sztuki – Krzysztof Sikora i Mateusz Moder
VI miejsce – 21.10 kg – 2 sztuki – Marcin i Romek
VII miejsce – 10.93 kg – 1 sztuka - Andrzej i Robert
VIII miejsce – 10.81 kg – 2 sztuki – Kuba i Amorek
IX miejsce – 9.83 kg – 1 sztuka – Tomek (Pawlaczek) i Paweł Samotyja
X miejsce –  8.35 kg – 1 sztuka - Andrzej (Saper) i Hary
XI miejsce – 6.78 kg – 1 sztuka – Łukasz (Prezes) i Kazimierz (Mikołaj)

Nadszedł czas na rozdanie nagród i powrót do domu z nadziejami ze wszyscy wrócimy tu za rok

 

 

I MIEJSCE


II MIEJSCE


III MIEJSCE


Najwieksza Ryba Zawodów - Karol Kowalewicz - karp 15.80 kg

Na koniec chciałbym w imieniu wszystkich startujących podziękować osobom, które przyczyniły się do organizacji tej imprezy oraz sponsorom.

- Pawłowi Samotyji za ufundowanie głównej nagrody pieniężnej
- Firmie Big Carp Zone za przekazanie do testowania  kulek oraz ufundowanie nagród w postaci przynęt Bait Matters.
- Andrzejowi i Karolowi Kowalewiczom (Zakład Złotniczy)za wykonanie statuetek
- Andrzejowi Ruszkiewiczowi za pomoc w rezerwacji łowiska

Pozdrawiam i mam nadzieję, że spotkamy się za rok w tym samym miejscu i w tak doborowym towarzystwie

Łukasz (Prezes)FOTORELACJA

Szersza fotorelacja Już Niedługo :)


Data utworzenia: 13/06/2012 @ 23:26
Ostatnie zmiany: 14/06/2012 @ 00:38
Kategoria : ZAWODY
Strona czytana 7983 razy


Wersja do druku Wersja do druku


Komentarze


Komentarz #1 

autor : Blazej 04/07/2012 @ 11:00

Dzięki wszystkim za wspaniały wypad, dla mnie super przygoda, wieeelkie doświadczenie. Wszyscy, mimo tego, że mnie nie znali, przyjęli mnie jak kumpla, dzięki wam za to! Pozdrawiam! Błażej!
^ Góra ^